VILNIAUS ARKIVYSKUPIJOS KATECHETIKOS CENTRAS
Aušros Vartų g. 12, Vilnius LT-01303
Įm. kodas 300521472; PVM mokėtojo kodas LT 100006365010
Tel., Faks.: +370 5 212 5077
Mob. tel.:+370 670 21492, +370 674 84937
El. paštas: katechetikoscentras@gmail.com
Darbo laikas: 9.00-13.00, 14.00-17.00
|

Religinis ugdymas » Konkursai » 2009 m. viktorina 4 kl. „Esu katalikas – švenčiančios Bažnyčios narys“

2009 m. viktorina 4 kl. „Esu katalikas – švenčiančios Bažnyčios narys“

Viktorina IV klasių moksleiviams "ESU KATALIKAS - ŠVENČIANČIOS BAŽNYČIOS NARYS"

 

Kvietimas
I etapo rezultatai ir komandų sugrupavimas II etapui.
Viktorinos II etapo nugalėtojai
III etapo rezultatai

  
Vilniaus arkivyskupijos sielovados centre vyko konkursas
 
2009 m. balandžio 30 d. Vilniaus arkivyskupijos sielovados centre vyko viktorinos „Esu katalikas – švenčiančios Bažnyčios narys“ finalas.
Viktorina buvo vykdoma trimis etapais ir truko keturis mėnesius. Ji buvo skirta ne tik vaikų tikėjimo pažinimo gilinimui, bet ir mokinių kūrybinių, analitinių bei darbo grupėse gebėjimų lavinimui. Tai pat organizatoriai mano, kad viktorinos dalyviams padėjo suprasti nuostatą, jog esame Gyvosios Bažnyčios nariai, nuolat Eucharistiją ir įvairius jubiliejus (pvz. Jubiliejiniai Evangelinės žinios tūkstantmetei Lietuvai metai).
Per pirmąjį etapą tikybos mokytojai su mokiniais analizavo organizatorių pateiktas temas ir formavo komandas. Antrojo etapo metu dalyviai pristatė savo komandas bei grupėse sprendė užduotis, kurios buvo pateiktos kaip laiškas. Viktorinos „Esu katalikas – švenčiančios Bažnyčios narys“ užduotys parengtos pagal šias temas: Liturginiai metai: laikotarpiai, šventės; Eucharistijos šventimas: Bažnyčios bendruomenės narių veiksmai, liturginiai drabužiai bei indai; Liturginiai ženklai (simboliai); Malda: jos formos ir būdai; Maldos namai ir jų viduje svarbios vietos.
Iš kiekvieno pogrupio į trečiąjį etapą pateko po vieną daugiausiai taškų surinkusią komandą. Pirmame viktorinos etape dalyvavo 45 Vilniaus arkivyskupijos mokyklos. Iš jų į trečiąjį etapą pateko Druskininkų “Atgimimo“ vid., Ignalinos Č. Kudabos pagr., Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimn., Širvintų prad., Trakų r. Rūdiškių vid., Vilniaus m. Fabijoniškių vid. Vilniaus m. Filaretų prad., Vilniaus m. Jeruzalės vid. Vilniaus m. J. Lelevelio vid., Vilniaus m. S. Konarskio vid., Vilniaus m. „Volungės“ prad., Vilniaus m. V. Sirokomlės vid., Vilniaus m. Šeškinės prad., Vilniaus m. „Žiburio“ prad. mokyklos komandos.
 
Viktorinos „Esu katalikas – švenčiančios Bažnyčios narys“ finale, pateikusios išradingus prisistatymus ir labai gerai atlikusios 5 kūrybines užduotis, laimėjo: 

1-ą vietą – Vilniaus m. „Žiburio“ pradinės mokyklos komanda (tikybos mokytoja Nijolė Basiokienė);

2-ą vietą – Vilniaus m. Filaretų pradinės mokyklos komanda (tikybos mokytoja Dalia Dambrauskaitė );

3-ą vietą – Vilniaus m. V. Sirokomlės vidurinės mokyklos komanda (tikybos mokytoja Lilija Višnevska) ir Vilniaus m. Jeruzalės vidurinės mokyklos komanda (tikybos mokytoja Jurgita Eigėlienė ).

Viktorina yra tęstinė. Jau trečius metus ją ketvirtų klasių mokiniams organizuoja Vilniaus arkivyskupijos Katechetikos centras ir Vilniaus katalikų tikybos mokytojų metodinis būrelis. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienais mokslo metais dalyvių skaičius vis didėja (2007 m. dalyvavo 20, 2008 m. – 38, 2009 m. 45 Vilniaus arkivyskupijos mokyklų komandos), organizatoriai nusprendė ir kitais mokslo metais rengti ketvirtų klasių mokiniams viktoriną „Esu katalikas – Jėzaus gailestingumo mokinys“.

VAKC